اندازه نرمال آلت تناسلی و نحوه اندازه گیری طول آلت

قلقلی خان

[ad_1]

اندازه نرمال آلت تناسلی و نحوه اندازه گیری طول آلت

تحقیقات بسیاری درباره اندازه نرمال آلت تناسلی مردان و نحوه اندازه گیری طول آلت تناسلی انجام شده است و محققان سعی بر این دارند تا به سوال ” اندازه مناسب آلت مردانه چقدر است؟ نحوه اندازه گیری آلت تناسلی چگونه است؟” پاسخ دهند. در این مقاله ما سعی می کنیم به برخی از سوالاتی که در این مورد وجود دارد پاسخ دهیم.

ممکن است شما با برخی از اطلاعات موجود در این مقاله موافق نباشید و یا خوشایند شما نباشد. ممکن است با سایر مقالاتی که تا کنون مطالعه کرده اید و در اینترنت وجود دارند تفاوت داشته باشد، در هر صورت اگر راجع به این مقاله نظری دارید، میتوانید آن را در بخش نظرات همین مطلب، با ما و سایر کسانی که این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید.

اندازه نرمال آلت تناسلی چقدر است؟

اندازه نرمال آلت تناسلی چقدر است؟ اندازه گیری آلت - نوبیدنت

ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشیم که اندازه نرمال آلت تناسلی مردان را از دو نظر می توان بررسی کرد

 1. از نظر علمی: اندازه متوسط و مناسب طول آلت تناسلی چقدر است؟
 2. از نظر شریک جنسی: آیا سایز آلت تناسلی شما کوچک است؟

این دو نظر می تواند کاملا برخلاف یک دیگر باشد. برای مثال ممکن است اندازه نرمال آلت تناسلی مردانه از نظر علمی ۱۴ سانت (مثلا) در نظر گرفته شود و سایز شما ۱۶ سانت باشد. اگر همسر یا شریک جنسی شما از سایز ۱۶ سانتی شما ناراضی باشد و به نظر او این سایز کوچک باشد، با وجود اینکه از لحاظ علمی، سایز شما بزرگتر از متوسط است، آلت شما کوچک محسوب می شود.

حالت برعکس این مورد نیز صادق است. ممکن است شما آلت ۱۲ سانتی متری داشته باشید و این آلت از نظر همسر شما بزرگ باشد در صورتی که از نظر محققان، این سایز متوسط است. در این صورت با وجود اینکه شما اندازه متوسط را دارید، آلت شما بزرگ محسوب می شود.

منظور از توضیحات بالا این است که در یک رابطه جنسی، چیزی که مهم است رضایت شریک جنسی و همسر شماست نه طول آلت تناسلی شما. مطالعات علمی و پزشکی نمی تواند باعث رضایت همسر شما شود. پس قبل از اینکه به مطالعه این مقاله و یا سایر مقالات موجود در اینترنت بپردازید، از همسر و شریک جنسی خود سوال کنید.

البته رضایت جنسی به عوامل بسیار زیاد دیگری بستگی دارد که در این متن مورد بررسی قرار نمی گیرد.

در تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ در امریکا انجام شد، ۸۵ درصد از زنان مشکلی در مورد آلت همسر و شریک جنسی خود نداشتند و کاملا راضی بودند در حالی که ۴۵ درصد از مردانی که در این آزمون شرکت کردند معتقد بودند که آلت کوچکی دارند. در این آزمون اندازه متوسط به شرح زیر بود:

 •  طول متوسط در حال شل ۷ الی ۱۰ سانت
 • طول متوسط در حالت برانگیخته ۱۲ الی ۱۶ سانت
 • دور آلت در حالت برانگیخته ۱۲ سانت

همچنین در این تحقیق مشخص شد که زنان به قطر آلت توجه بیشتری نسبت به طول آلت تناسلی دارند.

ناراضی بودن اکثر مردان از سایز آلت تناسلی خود

ناراضی بودن مردان از سایز آلت تناسلی - نوبیدنت

شاید جای تعجب داشته باشد ولی اکثر مردان جهان از سایز آلت خود ناراضی هستند در حالی که اکثریت زنان، از سایز شوهر خود کاملا رضایت دارند. تبلیغات گسترده و همین طور در دسترس بودن فیلم های پورنو در این مورد تاثیر بسیار زیادی دارد. شرکت های تولید کننده داروها و لوازم افزایش سایز، همواره سعی می کنند به مردان تلقین کنند که سایز ، تاثیر زیادی بر رابطه جنسی دارد و این تلقین باعث افزایش استرس و اضطراب مردها در این مورد می شود.

همچنین با تماشای فیلم های جنسی، شما تصور می کنید که سایزتان بسیار کوچک است در حالی که بازیگران اینگونه فیلم ها از افراد خاصی گلچین شده اند و گاهی از روش های جراحی برای افزایش سایز خود استفاده کرده اند.

چه سایزی کوچک محسوب می شود؟

کوچک بودن آلت تناسلی و اندازه نرمال آلت تناسلی - نوبیدنت

اندازه گیری آلت باید به صورت صحیح انجام شود. در بررسی هایی که توسط محققان انجام می شود، اندازه گیری آلت های انجام شده توسط خود فرد مورد استناد نیست و اندازه گیری آلت توسط پزشکان انجام می شود. محققات اعتقاد دارند ۸۵ درصد از مردانی که فکر می کنند سایز کوچکی دارند در واقع هیچ مشکلی از این مورد ندارند. طبق گفته محققان، فقط مردانی که آلتی کوتاه تر از ۷ سانتی متر در حالت راست شده دارند می توانند دچار مشکل شوند و دارای آلت کوچک هستند.

اندازه متوسط آلت تناسلی چند سانت است؟

اندازه متوسط آلت تناسلی، طول آلت تناسلی - نوبیدنت

طبق مطالعات ارولوژی محققان امریکایی:

 • اندازه آلت در حال شل: ۸ سانتی متر به صورت متوسط
 • اندازه آلت در حالت برانگیخته: ۱۲٫۹ سانت به صورت متوسط است

همچنین در این تحقیق مشخص شد که اندازه آلت تناسلی در حالت شل، هیچ ارتباطی با اندازه آن در حالت برانگیخته ندارد. ممکن است آلتی که در حالت شل کوچک است، در حالت برانگیخته بزرگتر از آلتی باشد که در حالت شل اندازه بیشتری دارد. همچنین شرایط محیطی مانند گرما و سرما می تواند در این سایز موثر باشد.

نکته : طبق این تحقیق، مردان بسیار بیشتر از زنان، نگران سایز آلت تناسلی خود هستند.

چرا اکثر مردان فکر می کنند طول آلت شان کوچک است؟

چرا مردان فکر می کنند طول آلت تناسلی شان کوچک است؟ نوبیدنت

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود مردان درباره آلت تناسلی خود نگران باشند. مانند تبلیغات شرکت های تولید کننده محصولات افزایش سایز و فیلم های غیر اخلاقی. همچنین زاویه دید آقایان نیز می تواند در این مورد موثر باشد. آقایان آلت خود را از بالا می بینند در حالی که شریک جنسی و همسر آنها از زاویه متفاوتی می بینند.

در تحقیقی که در امریکا انجام شد، از ۳۰۰۰ زن خواسته شد که از بین ۳۳ سایز مختلف که توسط چاپگر سه بعدی چاپ شده بود، یکی را انتخاب کنند. اندازه این مدل های چاپ شده، بین ۱۱ الی ۲۱ سانت بود. به طور متوسط انتخابی که توسط این زنان انجام شد، ۱۶٫۹ سانت بود. این نشان می دهد نظر زنان با نظریات پزشکی متفاوت است. اکثریت این زنان با وجود اینکه از لحاظ جنسی و اندام تناسلی توان تحمل سایزی بیشتر از ۱۵ سانت را نداشتند، ولی از لحاظ روانی به سایزهای بزرگتر تمایل داشتند.

تحقیقاتی در کشور ایتالیا در بین ۵۰۰۰ جوان بین ۱۷ الی ۱۹ ساله انجام شد که نشان داد اندازه متوسط در این کشور ۹ الی ۱۱ سانت و دور آلت ۱۰ سانتی متر بود.

تحقیقات مشابهی در کشور هند انجام شد که از بین ۳۰۱ نفر هندی سایز میانگین ۹ الی ۱۰٫۵ سانت در حالت برانگیخته بود.

همچنین طبق مقالات منتشر شده، سایز متوسط جهانی آلت تناسلی مردان در حالت برانگیخته ۱۲ الی ۱۵ سانت و در حالت شل ۷ الی ۹ سانت است. همچنین این تحقیقات نشان داده است که بر خلاف باور عموم، اندازه آلت از چند صد سال پیش تا کنون تغییری نداشته است. یکی از تحقیقات موجود در این مورد که در سال ۱۸۹۹ انجام شده است نشان می دهد اندازه متوسط در آن زمان در حالت شل ۷ الی ۱۰ سانت و در حالت برانگیخته ۱۲ الی ۱۶ سانت بوده است.

نحوه اندازه گیری طول آلت تناسلی در خانه

نحوه اندازه گیری آلت تناسلی و اندازه نرمال آلت تناسلی - نوبیدنت

معیارهای مختلفی برای اندازه گیری آلت تناسلی وجود دارد؛ یک راه اندازه گیری آلت ، کشیدن آلت تناسلی شل تا حداکثر فاصله از بدن و موازی با سطح زمین و اندازه گیری طول آلت از قاعده تا نوک آلت می باشد.

راه دیگر اندازه گیری طول آلت در حالت تحریک شده است. اندازه گیری از نوک تا قاعده  آلت زمانی که فرد ایستاده است و آلت موازی با سطح زمین است انجام می شود و این اندازه گیری در قسمت بالایی انجام می شود و نه در زیر آلت که به بیضه ها منتهی می گردد.

نتیجه گیری :

 •  اندازه نرمال آلت تناسلی طبق نظر محققان به صورت متوسط ۱۲ الی ۱۵ سانت مناسب است
 • اکثر کسانی که فکر می کنند آلت کوچکی دارند، در اصل هیچ مشکلی ندارند
 • ملاک اصلی برای مناسب بودن سایز آلت برای رضایت جنسی ، فقط نظر و رضایت شریک جنسی است و نه تحقیقات محققان

این پست را به اشتراک بگذارید

مجله پزشکی نوبیدنت

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید