تبخال تناسلی زایمان طبیعی زنان باردار

قلقلی خان

[ad_1]

تبخال تناسلی زایمان طبیعی در زنان باردار

تبخال تناسلی زایمان طبیعی ، راههای انتقال ویروس تبخال به نوزاد - نوبیدنت

در رابطه با زنانی که به بیماری تبخال تناسلی مبتلا هستند مسئله ای که باید رعایت بشود این است که اگر هنگام زایمان زخم های فعال تبخال ( تبخال تناسلی زایمان طبیعی ) را مشاهده کردند نباید زایمان طبیعی را انجام بدهند چون اگر در حین زایمان طبیعی، بدن نوزاد با این زواید فعال برخورد کند، نوزاد را هم آلوده می کند و به همین علت است که شما حتما باید زایمان سزارین داشته باشید.

اگر هنگام بارداری متوجه تبخال تناسلی شدید یا شک داشتید حتما باید این مسئله را  با پزشکتان در میان بگذارید. داروهایی وجود دارند که می تواند در دوران بارداری برای رفع تبخال استفاده شوند. البته حتما داروهای تبخال تناسلی باید با تجویز پزشک مصرف شوند. بعد از زایمان هم، حتما درمان تبخال را جدی بگیرید چون بعد از زایمان هم ممکن است ویروس تبخال تناسلی به نوزاد منتقل شود.

شایع ترین علتی که افراد به این بیماری دچار می شوند تماس جنسی است. اما در موارد بسیار نادری به علت عدم رعایت بهداشت و استفاده از دستشویی عمومی هم ممکن است فرد به این بیماری دچار شود. بهداشت لباس زیر و وسایل حمام، وسایل بهداشتی و شخصی شما باید رعایت شود و محل تبخال را خشک و به دور از رطوبت نگه دارید.

مطلب پیشنهادی: آزمایش تبخال تناسلی و انواع آن + تشخیص

راههای انتقال ویروس تبخال تناسلی زایمان طبیعی به نوزاد

تبخال تناسلی زایمان طبیعی ، راههای انتقال ویروس تبخال به نوزاد ۲ - نوبیدنت

ویروس تبخال تناسلی از سه راه مختلف می تواند به نوزاد منتقل شود و او را آلوده کند

١- داخل رحمی
٢- حول و حوش زایمان که بیشترین درصد انتقال را دارد
٣- پس از تولد

با وجود این مسائل غربالگری روتین در بارداری توصیه نمی شود به علت این که مقرون به صرفه نیست.

درمان تبخال به خصوص در موارد اولیه که شدید تر است با داروهای ضد ویروسی مقدور است. در بیماران باردار فقط در مواردیکه ضایعات فعال وجود دارد یا علامتهای قبل شروع ضایعه مثل خارش و سوزش در فرد مستعد، سزارین توصیه می شود و در بقیه موارد زایمان طبیعی مشکلی ندارد.

تبخال تناسلی یک بیماری ویروسی است. ویروس تبخال در بدن فردی که یک بار به آن مبتلا شده باشد باقی می ماند و احتمال عود وجود دارد، به خصوص در مواقع کاهش سطح ایمنی این ویروس مجددا فعال می شود.

مطلب پیشنهادی: خطرات و عوارض تبخال تناسلی

در موارد اولیه تعداد ضایعات زیادند ولی در دفعات مراجعه تعداد کم و محدود ایجاد می شوند. همینطور درمان ضد ویروسی برای کوتاه تر شدن دوره بیماری بهتر است انجام گردد ولی در موارد مراجعه که ضایعات کم هستند خود محدود شونده خواهد بود و خیلی از موارد درمان لازم ندارد.

اکثر انتقال این ویروس در دوره های ریزش بدون علامت ویروس که شخص علامتی ندارد صورت می گیرد لذا همانند سایر بیماری های مقاربتی روابط تک همسری و رعایت مسایل اخلاقی کمک کننده است.

این پست را به اشتراک بگذارید

مجله پزشکی نوبیدنت

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید