نعوظ طولانی مدت چیست و چه عوارضی دارد؟

قلقلی خان

[ad_1]

نعوظ طولانی مدت ( پریاپیسم ) چیست؟

نعوظ طولانی مدت یا پریاپیسم، به نعوظ ناخواسته و مداوم آلت تناسلی مردان می گویند که از تحریک جنسی نشأت نمی گیرد و معمولا با درد همراه است. نعوظ طولانی مدت با اینکه شایع نیست اما به درمان فوری نیاز دارد و اگر درمان سریعا انجام نشود موجب آسیب بافتی آلت تناسلی شده و در نتیجه، فرد در آینده، به هیچ عنوان حتی هنگام تحریک جنسی نعوظ نخواهد داشت. پریاپیسم در پسران ۵ تا ۱۰ ساله و مردان ۲۰ تا ۵۰ ساله بیشتر دیده می شود.

نعوظ طولانی مدت ، علت و عوارض نعوظ طولانی مدت - نوبیدنت

مردانی که بیش از مدت مشخصی به نعوظ مبتلا می شوند و نعوظ شان به صورت مستمر و دائم برای آنان پیش می آید، باید سریعا به متخصص اورولوژیست مراجعه کنند!

مطلب پیشنهادی: انواع نعوظ دائم ، علائم و روش های درمان آن

به گفته دکتر محمدرضا صفری نژاد متخصص اورولوژیست، نعوظ دائم اختلالی است که ممکن است ناشی از سوء مصرف دارو و بعضی از بیماری ها باشد. اما شایعترین علت آن مصرف دارویی مربوط به بیماری‌های روانپزشکی است.

سردسته این داروها فنوتیازین‌هاست که مصرف مقادیر زیاد این دارو باعث نعوظ طول کشیده می‌‌شود. نعوظ طول کشیده یعنی اینکه بعد از برطرف شدن نیاز جنسی و مقاربت ، آلت تناسلی به حالت اولیه خود برنگردد. اگر نعوظ طول کشیده بیش از ۴ ساعت ادامه یابد، باعث آسیب به بافت آلت تناسلی خواهد شد. این بیماران حتما باید جهت برطرف کردن نعوظ قبل از ۴ ساعت به پزشک مراجعه کنند.

در حال حاضر داروهایی هستند که داروخانه‌ها بدون تجویز پزشک در اختیار بیماران قرار می دهند و مردان نیز به عنوان دوپینگ جنسی از این دارو استفاده می کنند. این داروها ممکن است نعوظ طولانی مدت ایجاد کنند. بیماری دیگری به نام کم خونی داسی شکل وجود دارد که این بیماری موجب می‌‌شود گلبولهای قرمز به شکل داس دربیایند.

این بیماری در جنوب کشورمان شایع است. کم خونی داسی شکل باعث کاهش اکسیژن خون می‌‌شود که می‌‌تواند موجب طولانی شدن نعوظ شود. تنها توصیه به بیماران این است که با مشاهده نعوظ طولانی مدت وقت خودشان را تلف نکنند چون بسیاری از آنها به دلیل شرم از رفتن به پزشک خودداری می‌‌کنند اما عواقب سنگینی همچون از بین رفتن کامل آلت تناسلی در انتظارشان است.

مطلب پیشنهادی: علت نعوظ صبحگاهی در مردان چیست؟

عوارض نعوظ طولانی مدت

نعوظ طولانی مدت ، علت و عوارض نعوظ طولانی مدت -- نوبیدنت

نعوظ طولانی می تواند باعث عوارض وخیمی شود زیرا خون به دام افتاده درون آلت تناسلی از اکسیژن تهی شده و باعث آسیب به بافت‌ها می‌شود و در صورتی که نعوظ بیش از ۴ ساعت ادامه پیدا کند خون بدون اکسیژن شروع به نابود کردن بافت‌ها در آلت تناسلی می کند و در نهایت باعث اختلال نعوظ در فرد و از شکل افتادن آلت تناسلی می شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مجله پزشکی نوبیدنت

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید